logo

Tampony zbąszyń

Sposób na pewność siebie w czasie okresu

W ludzkim ciele codziennie zachodzi tysiące różnych procesów fizjologicznych, które są wymagane do tego, żeby organizm działał odpowiednio. Warto jednak pamiętać, że przez długie stulecia ludzie nie posiadali za bardzo dogłębnej wiedzy na temat funkcjonowania organizmu. W wielu wypadkach sprawiło to, że w zamian tego używali zabobonów, aby usprawiedliwić sobie wiele aspektów zdrowotnych z życia codziennego. Sporo z tych przesądów pozostawia ślady w kulturze współczesnej. Jednym z problemów, który przez cały czas honorowany jest za wzbudzający wątpliwości jest temat krwawienia miesięcznego u pań. 
Panie przez bardzo długo uważane były za osoby popsute a przy tym pełne grzechu. Czasem nawet zakładano, że po kryjomu robią układy z diabłem! Miesiączka była traktowana za znak żeńskiego zepsucia. Jednak za jednym zamachem panowała świadomość, że żadna kobieta nie jest w stanie zajść w ciążę oraz urodzić dziecka bez rozpoczęcia miesiączkowania. Krwawienie miesięczne było wobec tego tematem tabu i pozostałości tego z jakim wstydem to dawniej traktowano, można widzieć do dzisiaj. Cały czas bowiem niesłychanie wiele pań niechętnie rozmawia na tematy nawiązujące do miesiączki. 
Na przykład, malutko kobiet czuje się komfortowo dyskutując o środkach higienicznych wykorzystywanych w czasie okresu. W najwyższym stopniu tradycyjną formą jest użycie podpasek higienicznych, które współcześnie są tak cienkie i chłonne, że panie ledwo spostrzegają ich użycie. Natomiast z powodów bardziej użytecznych, coraz to więcej kobiet postanawia zacząć wykorzystywać tampony.
Tampony również porwały mnóstwo legend a także zabobonów. Co poniektórzy mylnie rozumują, że dama nie może ich używać przed rozpoczęciem współżycia seksualnego. Natomiast jest to nieodwołalnie możliwe, pod warunkiem że odpowiednio mały rozmiar zostanie użyty, żeby nie powodować najmniejszego dyskomfortu. 
Kiedy tampony są bardzo dobrze dobrane, to są niemalże w ogóle niewyczuwalne przez kobietę. Poza tym są znacznie bardziej chłonne niż jakakolwiek podpaski a przy tym starczają na dłużej, zapewniając komfort kobiecie, która nie musi się już niepokoić, że dojdzie do przecieku i wstydliwego poplamienia jej ubrania. 
Drugim problemem, jaki mają tampony to fakt, że wiele pań boi się ich aplikacji. Tymczasem tampony są niezwykle łatwe do aplikacji. Po kilku próbach niewątpliwie każda kobieta będzie się sobie dziwić, że niegdyś się tego obawiała. W razie obiekcji, tampony na każdym swoim opakowaniu posiadają dodaną instrukcję obsługi. Dlatego też nie ma mowy, że ktoś sobie z tym nie poradzi. 
Każda kobieta zmaga się z miesiączką co miesiąc. Nie ma niemniej jednak powodu, by był to czas stracony na dolegliwość oraz ból. Zatem tampony są właściwym rozwiązaniem, które pozwolą każdej kobiecie poczuć się bezpiecznie w swoim ciele.


Możliwość komentowania jest wyłączona.