logo

Rehabilitacja niemowląt kalety

Jakim sposobem wybrać rehabilitanta do niemowlęcia?

Niekiedy niestety ale zdarza się tak, że wymagane jest stołek rehabilitanta to nowo urodzonego malucha. Niektóre z nich rodzą się z takimi wadami, że jeśli nie będą uzdrawiane od urodzenia, to dziecko może pozostać niepełnosprawne przez resztę swojego życia. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego rehabilitanta nie jest w tym przypadku tak łatwy a także normalny. Należy skupić uwagę na parę nadzwyczaj istotnych rzeczy, zanim zdecydujemy się na zatrudnienie takiej osoby.
 Niestety jednakże często dzieje się tak, że w sieci ogłasza się niezwykle dużo oszustów, którzy nie mają ani żadnych upoważnień do rehabilitowania ani tym bardziej wspierających do tego umiejętności. Wiele ludzi się jednak na to nabiera. Jest to związane z faktem, iż sami się na tym do końca nie znają a jeżeli nierzeczywisty rehabilitant stwierdza tak, to nie ma podstaw do tego, ażeby przypuszczać inaczej. Należałoby niemniej jednak pamiętać o tym, że bez porządnej wiedzy poprzez działanie uciskowe na poszczególne części ciała można pogorszyć ich funkcjonowanie. Ostatecznie zatem nie tylko rehabilitacja nie przyniesie jakichkolwiek efektów, ale w dodatku może przyczynić się do tego, że maleńkie dziecko już nigdy nie będzie się poruszało poprawnie. W związku z tym tak istotne jest sprawdzanie uprawnień osoby, która ponoć podaje się za rehabilitanta. Powinna ona ukończyć dobre studia, które zaświadczają o posiadanej wiedzy i ukończeniu odpowiednio długiej praktyki. W przypadku bobasów bardzo istotne jest także posiadanie odpowiedniego doświadczenia przy pracy z takimi dziećmi. Są one niezmiernie zwiotczałe a także bardzo łatwo jest zrobić im szkodę. Dlatego tym powinny zajmować się wyłącznie osoby doświadczone w tym temacie.
 W dodatku bardzo znaczące jest sprawdzenie, czy określony rehabilitant posiada stosowną wiedzę na temat rehabilitowania. Można ją stwierdzić w trakcie jego pracy. Należałoby zadawać mu pytania dlaczego robi tak, a nie inaczej. W czasie zadawania takich właśnie pytań rehabilitant musi wszystko na spokojnie wytłumaczyć. Jego tłumaczenia powinny być na tyle jasne aby zwyczajny człowiek zrozumiał o co mu chodzi.  Jeżeli niemniej jednak rehabilitant nieco mota się w reakcjach, lub są one niejasne, to może to znaczyć, że nie ma wystarczającej wiedzy na ten temat.
 Krótko mówiąc można oznajmić, że znalezienie odpowiedniego rehabilitanta nie jest niczym normalnym. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi bardzo skomplikowana rehabilitacja niemowląt. Jeżeli wybierzemy nieodpowiednią osobę, to może się okazać tak, że w zamian usprawnić stan zdrowia naszego dziecka, to jeszcze go pogorszymy. Tak więc wypada się dokładnie zastanowić przed podjęciem decyzji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.